Nutri-Power

Produkty|Produkty Natural

Cena:51.60
towar chwilowo niedostępny

Zupełnie nowy produkt w żywieniu gołębi.

Zbilansowany, łatwostrawny dodatek żywieniowy o wysokiej wartości energetycznej. Zawiera w swoim składzie złożone we właściwych proporcjach białka, tłuszcze, węglowodany, pierwiastki śladowe i minerały.

Ten odpowiednio dobrany skład sprawia, że Nutri-Power jest szczególnie wskazany do szybkiej regeneracji organizmu i odbudowy utraconej formy gołębi pocztowych. Gołębie, które nie były nigdy karmione granulatem, mogą go początkowo niechętnie spożywać. Jeżeli jednak po krótkim przegłodzeniu spróbują Nutri-Power, to szybko się do niego przyzwyczają. Dlatego przed pierwszym jego podaniem, należy gołębie dzień wcześniej przegłodzić. Gołębie karmione Nutri-Power mogą nie oddawać twardych odchodów. Jest to normalne zjawisko przy karmieniu wyłącznie granulowanym pokarmem.

Wskazania do stosowania:

Dawkowanie podczas sezonu lotowego:

1. Krótki dystans do 250 km:

W dni powrotu oraz dwa następne dni:

Codziennie 1 miarka (4g) na gołębia razem z karmą.

2. Średni dystans: 250 – 400 km:

Codziennie przez cały tydzień 1 miarka (4g) na gołębia razem z karmą.

3. Długi dystans powyżej 400 km:

Rozpocząć codzienne stosowanie na dwa tygodnie wcześniej przed planowanym długim lotem w ilości 1 miarka (4g) na gołębia razem z karmą.

Inne zastosowania:

1. Podczas odchowu młodych gołębi w gnieździe:

Przez cały okres odchowu: po 1 miarce (4g) dziennie na karmiącego samca i karmiącą samicę. Nutri-Power podwyższy jakość produkowanego przez rodziców pokarmu (papka z wola). Tak karmione młódki wykazują dużo lepszy wzrost i rozwój.

2. Bezpośrednio po odsadzeniu młodych gołębi od rodziców:

W tym stresowym dla gołębi okresie często występuje przejściowa utrata ciężaru ciała oraz osłabienie odporności na choroby. Aby temu zapobiec należy stosować Nutri-Power przez pierwsze 8 – 10 dni po odsadzeniu w ilości 1 miarka (4g) na gołębia dziennie razem z karmą.

3. W przypadku wystąpienia chorób przebiegających z zaburzeniami trawienia i ciężkimi biegunkami, szczególnie przy adenowirozie i paramyksowirozie, Nutri-Power jako pokarm łatwo strawny będzie pomagał organizmowi gołębia w walce z chorobą. W takich przypadkach zaleca się podawanie Nutri-Power w ilości 2 miarki (8g) na gołębia dziennie razem z mieszanką „Depurative”.

4. W przypadku przemęczenia i dużej utraty wagi ciała.

Szczególnie po bardzo forsownym locie, stosować Nutri-Power w ilości 5 miarek (20g) na gołębia dziennie przez okres 10 dni.