DOLFOS DG Peros DRESSING 50 tabl

Produkty|Produkty Dolfos

Cena:15.00

Właściwości i działanie

W okresie pierzenia wzrasta zapotrzebowanie na gołębi na aminokwasy siarkowe (metionina) niezbędne do syntezy białka tworzącego pióra. Spośród witamin, szczególne znaczenie w tym okresie mają: witamina A, E, kwas nikotynowy, biotyna i witamina B12. DOLFOS DG Peros DRESSING jest przeznaczonym dla gołębi preparatem, w skład którego wchodzi nie tylko dokładnie i starannie dobrany zestaw witamin, ale także łatwo przyswajalny, niezbędny aminokwas siarkowy - metionina.

Wskazania

DOLFOS DG Peros DRESSING jest niezastąpiony w okresie przygotowania do pierzenia i w czasie jego trwania. Regularne podawanie tego preparatu powoduje tworzenie piór bardzo dobrej jakości, jak również przyczynia się do skrócenia okresu pierzenia.

Stosowanie i dawkowanie

Preparat podaje się bezpośrednio do dzioba. Podanie preparatu rozpoczyna się na 7-14 dni przed początkiem pierzenia i kontynuuje przez okres jego trwania. Przeciętnie przeznacza się 1 tabletkę na gołębia dziennie. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania dawkę można podwoić przez okres 3-5 dni.

Skład tabletki

DOLFOS DG Peros DRESSING
     
Witamina A 500 jm   Witamina B6 1 mg
Witamina D 200 jm   Witamina B12 1 mcg
Witamina E 4 mg   Biotyna 6 mcg
Witamina K3 0,5 mg   Kwas nikotynowy 4 mg
Witamina C 10 mg   Kwas pantotenowy 1 mg
Witamina B1 1 mg   DL Metionina 2 mg
Witamina B2 3 mg   Vehiculum ad 0,5 g

Zawartość opakowania

50 tabletek