DOLFOS DG Peros CHAMPION 50 tabl.

Produkty|Produkty Dolfos

Cena:16.00

Właściwości i działanie

DOLFOS DG Peros CHAMPION jest przeznaczonym dla gołębi preparatem, w skład którego wchodzi dokładnie dobrany zestaw witamin z grupy B oraz witamina C, a także cholina i L-karnityna. W okresie lotów wzrasta zapotrzebowanie gołębi na witaminy, zwłaszcza z grupy B. W związku z silnymi stresami na jakie są narażone takie ptaki, wzrasta także ich zapotrzebowanie na witaminę C.

Karnityna zawarta w preparacie umożliwia lepsze wykorzystanie energii niezbędnej do pracy mięśni. Karnityna poprzez usprawnianie metabolizmu powoduje wytwarzanie się mniejszych ilości kwasu mlekowego i innych niekorzystnych produktów powodujących zmęczenie mięśni. Ułatwia ona w znacznym stopniu usuwanie skutków zmęczenia.

Wskazania

DOLFOS DG Peros CHAMPION jest niezastąpiony w okresie przygotowania do lotów i w czasie ich trwania. Regularne podawanie tego preparatu to podstawa sukcesów lotowych.

Stosowanie i dawkowanie

Preparat podaje się bezpośrednio do dzioba. Podanie preparatu rozpoczyna się na 10-14 dni przed pierwszym konkursem i kontynuuje przez okres trwania sezonu lotowego. Przeciętnie przeznacza się 1 tabletkę na gołębia dziennie. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania dawkę można podwoić przez okres 3-5 dni.

Skład tabletki

DOLFOS DG Peros CHAMPION
     
Witamina B1 2 mg   Kwas nikotynowy 3 mg
Witamina B2 4 mg   Kwas pantotenowy 0,5 mg
Witamina B6 1 mg   Kwas foliowy 3 mcg
Witamina B12 1 mcg   Cholina 100 mg
Witamina C 30 mg   Karnityna 80 mg
Witamina H (Biotyna) 2 mcg   Vehiculum ad 0,5 g

Zawartość opakowania

50 tabletek