Vitaminor drożdże 750g

Produkty|Produkty Natural

Cena:30.00
Produkt naturalny, bogaty w aminokwasy i witaminę B.

Vitaminor – drożdże piwne są wytwarzane na bazie zboża słodowego i wysłodków cukrowych. Podstawowe składniki pochodzą z browarów i są starannie wysuszone, bez jakichkolwiek chemicznych produktów. Bogate właściwości składników naturalnych drożdży piwnych pozostają w pełni zachowane. Vitaminor dostarcza witaminę B w postaci naturalnej, która odgrywa ważną rolę przy przemianie materii cukrów (węglowodanów), białka i tłuszczów. W rezultacie witamina B ma pozytywny wpływ na wysiłek, jakiego gołąb musi dokonać. Vitaminor zapewnia również optymalny wzrost młodych i podnosi stałą odporność przeciwko chorobom i stresom. Zostało także udowodnione, że drożdże piwne wpływają pozytywnie na płodność gołębi hodowlanych oraz żywotność piskląt w gnieździe.

Sposób użycia:

W okresie wychowu piskląt i pierzenia:

Przynajmniej dwa razy w tygodniu wymieszać Vitaminor z podawaną racją ziarna.

Przed okresem lotów:

Na 10 dni przed pierwszym lotem zmieszać Vitaminor – drożdże piwne z mieszanką zbożową, aby pobudzić formą lotową u gołębi.

W okresie lotów:

W dniu powrotu do klatki i dnia następnego zalecamy wymieszać Vitaminor z mieszanką czyszczącą w celu zapewnienia szybkiej odbudowy organizmu po ciężkim wysiłku.

Po przebytej chorobie:

Wskazanym jest używanie Vitaminoru przeciwko trichomoniadozie, robakom, kokcydiozie i innym zakażeniom.

Dozowanie:

Jedną pełną łyżkę stołową lub pełną zakrętkę Vitaminoru na 1 kg ziarna. Ziarno powinno być pokropione olejkiem czosnkowym, sokiem z cytryny lub w wodą w celu lepszej przyczepialności Vitaminoru do mieszanki zbożowej.